SONY DSC

Історія породи

Історія породи
У 1960 році, в околицях покинутої шахти в Девонширі, Англія, з’явилася незвичайна тварина: витончений кіт з хвилястою шерстю по всьому тілу. Кіт незворушно прогулювався, нікому не даючись в руки, у супроводі чарівної кішечки. Куди далі подівся кіт – невідомо, але його супутницю вдалося зловити, і через деякий час вона нагородила свою нову господиню послідом кошенят, серед яких було єдине кошеня чорного кольору з хвилястою шерсткою. Котика назвали “Кірлі” – тобто “Кучерявий”. Кірлі був першим зареєстрованим девоном, і саме від нього ведуть свої родоводи всі кішки девон-рекс.

Вигляд девон-рекса
Важко описати красу цієї породи скупими словами стандарту. Скажу лише, що девон має дуже своєрідний тип, складається з гармонійного поєднання між собою ознак: коротке компактне мускулисте тіло на високих лапах поєднується з досить великою короткою головою, увінчаною величезними вухами, голова сидить на довгій тонкій шиї, що поєднується з довгим хвостом і високими лапами . Ну, а хвиляста шерсть надає особливий шарм виглядом девону, роблячи його остаточно чарівним. Втім, дозвольте, є ще одна риса, без якої девон не буде девоном. Це незвичайний, яскравий, виразний і завжди на рідкість осмислений погляд. причому саме вираження може постійно змінюватися: то ви бачите перед собою навіжену натуру, повну витівки і пустощів, то це незвичайно одухотворений погляд романтика, який робить девону схожим на казкову істоту, а то це просто ледачий погляд нудьгуючої домашньої кішки.

1pg


Характер
Девон-рекси як би спеціально створені бути милими домашніми улюбленцями, ідеально адаптованими для життя в сучасних квартирах.
Вони дуже розумні, ласкаві, дуже люблять суспільство людей, і якщо ви їм це дозволите, будуть увесь час супроводжувати вас – або в якості живого коміра на вашому плечі, або плутаючись  під ногами, куди б ви не пішли. Втім завдяки своїй делікатності вони відразу зрозуміють, якщо вам набридла їхня компанія, і не будуть набридати вам, поки знову не піймають вашого скороминущого прихильного погляду, розцінений однозначно: “можна!”…Напевно, девони обожнюють нас. Принаймні, навіть неприємні процедури, такі як стрижка пазурів, лазня або екзекуції під час лікування вони переносять із якоюсь підкресленою шляхетністю, як би свідомо довіряючи людині робити з ними все, що той вважає за потрібне. Важко собі уявити дряпає або кусати девону навіть у самій критичній для нього ситуації. Девон дуже тямущий, по-собачому реагує на свою кличку, легко може вивчити які-небудь команди.  Девони дуже спритні і стрибучий. Опинитися де-небудь на шафі або холодильнику не складе для них особливої ​​праці. Але ведуть вони себе зазвичай коректно: нічого не скидають, не псують квітів, не намагаються стягнути те, що “погано лежить”. У девону приємний тихий голос, вони не крикливі, навіть кішка під час тічки зазвичай висловлює свій стан позами і тихим буркітливий голосом. Самі тічки відбуваються відносно рідко, приблизно як у персів – раз в два-три місяці. Коти, як правило, не “мітять” і поводяться спокійно. Треба сказати, що така поведінка – досить рідкісне і приємне виключення у світі котів, тим більше серед короткошерстої групи. “Про смаки не сперечаються”, тому не дивуйтеся, якщо ваш девон виявиться раптом жагучим аматором чого-небудь типу солоних помідорів, меду в стільниках або ще якої-небудь дивини, мало в’язкої з традиційними уявленнями про котячої їжі. Що поробиш, у девону часто досить своєрідні смаки! Девони зазвичай миролюбні. Буває навіть, що дві годувальниці кішки об’єднують своїх кошенят в одні загальні “ясла” і доглядають за ними разом. Втім, тут бувають виключення, і якщо стосовно людей усі девон рекси на рідкість ласкаві, то по відношенню до котів може проявлятися більша вибірковість: ніжна дружба з одного і стійка, як у всіх кішок, ворожнеча з іншого. Що робити, девон все ж кішка!

5
Розмноження
Пологи у кішок проходять легко. У посліді зазвичай не більше 3-4 кошенят. В кошенят дуже рано відкриваються очі – на 4-5 день, але буває навіть і раніше – на 2-3-й. Вже з місячного віку девон має свій характерний вигляд, що нагадує маленького казкового ельфика. А ось розвиток кучерявою вовни має у девону свої особливості. Народжуються вони з короткою хвилястою шерстю, але з 2-х місячного віку кучерики поступово випрямляються, шерсть починає рідшати і у віці з трьох до шести місяців кошеня дуже віддалено нагадує кішку породи рекс: тіло вкрите коротким пушком, і лише на стегнах, хвості, лапах може зберігатися хвиля, що нагадує про минулі (і майбутніх) кучериках. Доросла шерсть з’являється десь з 6-7 місяців, але її формування відбувається до року. Тільки до цього часу девон набуває свій справжній, закінчений вигляд.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *