5008

Небезпека в будинку для кошеня

Коли маленькі діти досягають віку активних пересувань по будинку, батьки повинні подивитися на свій будинок очима дитини, щоб попередити небезпеки та їх можливі наслідки.
Можливо, що для маленького кошеня в будинку небезпек знайдеться не менше. Але у випадку з твариною дуже складно вгадати, де воно знайде пригоду на свою голову. Але, все ж, для кошенят існує перелік найбільш небезпечних місць і предметів.
Отже, праски, газові та електричні плити несуть найбільшу потенційну небезпеку для кошеня. Не страшно, якщо кошеня обпече о включену праску лапку, поболить і перестане. Кішки зазвичай не лапами проводять свої дослідження, а цікавим носом. Ніс практично будь-якої тварини є у багато разів більш чутливим до болю органом, ніж у людини, так як він буквально напханий всілякими рецепторами. Обпалений ніс у кошеняти (кішки) може гоїтися досить довго, приносячи тварині великі страждання.
Включена електроплита може також легко викликати сильний опік носа, або обпалити кошеняті вибрисси. Вибрисси для кішок навіть важливіше, ніж очі. Сліпа кішка може цілком повноцінно жити в будинку, а кішка без вибриссами може збожеволіти.   Включені газові плити найбільш небезпечні для кошенят (кішок). Коти, на відміну від тигрів і левів, не відчувають інстинктивного страху перед вогнем. Відкритий вогонь може не тільки привести до опіків носа і обпалені вибриссами, а й до великих опіків поверхні тіла. Навіть короткошерста кішка може миттєво перетворитися на факел. Тварина в такій понад екстремальній ситуації буде метатися по будинку і може стати причиною справжньої пожежі.
Вся побутова хімія небезпечна для живого організму, коли вона має на нього безпосередній вплив. Слідкуйте, щоб всі тюбики, бульбашки і склянки були закриті. Якщо ви використовуєте будь хімічний засіб, то завжди стежте, чи не ходить поблизу цікавий кошеня.
Також не забувайте про інсектициди, які часто розсипані по будинку в цілях боротьби з комашками. Ці кошти дуже часто попадаються кошенятам на зуб, і в легені. Такі отрути в більшості випадків призводять до летальних наслідків.
На жаль, кішки не можуть безпомилково визначити, отруйно чи та чи інша речовина, як це роблять мавпи. Звичайно, певні запахи їх відштовхують, але ж не всі запахи різкі і неприємні. Один з наших сільських котів з’їв отруєної риби, яка була розкидана в декількох важкодоступних для людей місцях з метою зменшення щурячого поголів’я …
Кошенята, як і діти, пробують всі зустрічаються на їхньому життєвому шляху предмети на зубок. Вони часто гризуть електропроводку та інші проводи, що може мати досить явні негативні наслідки для їхнього здоров’я.
Також вони легко ковтають дрібні предмети, такі, як голки і гудзики, не кажучи про їх величезної “любові” до ниткам і мотузках.
Дуже небезпечним предметом в будинку раз на рік є новорічна ялинка. Вона сильно приваблює кошенят не тільки кулями та іграшками. Вони ковтають голки, мішуру і, найнебезпечніше, “дощик”.
Якщо кошеня залишити біля ялинки без нагляду, то він напевно спробує спробувати “дощик” на смак, що в більшості випадків призводить до летального результату. Найкраще обійтися без “дощику”, щоб спокійно відзначити новорічні свята.
Якщо ви живете не на першому поверсі, то завжди перевіряйте, чи закриті вікна. Кошеня моментально може опинитися біля відкритого вікна і з різних причин впасти вниз. Дорослі кішки виживають після падіння з великих висот, а от кошеня, з його несформованим кістково-м’язовим апаратом, може загинути.
Не підпускайте кошенят та до відкритого вікна з сіткою. Зазвичай вони по ній активно лазять і рвуть своїми пазурами. Кріплення сітки від дій вусатих скелелазів поступово слабшає, і кошеня може випасти.
Коли ви пересуваєтеся по будинку, то завжди обережно відкривайте і закривайте двері, щоб не розчавити ними кошеня.
Не забувайте про домашні рослини – більшість з них отруйні для кішок.
Практично всі перераховані небезпеки відносяться не тільки до кошенят, але і до дорослих котам і кішкам.
Джерело  www.murlyki.ru