5003

Вартість кошеня

Перевірено не раз, що радість від низької ціни триває мить, а розчарування від низької якості триває роками!

На цій сторінці ми постараємося відповісти на питання, яке цікавить багатьох гостей нашого сайту, які вирішили купити кошеня:

Від чого залежить вартість кошеня і чому ціна на кошенят така різна?

Мова піде не про вартість кошенят саме у нас або ще десь, т.к це питання індивідуальний для кожного заводчика, а мова піде про загальні тенденції ціноутворення в цьому секторі, про те, на що можуть спиратися деякі заводчики у формуванні ціни на кошенят .

АЛЕ відразу можу сказати свою думку:

Найкраще купувати породистого кошеня в хорошому розплідникуне тому, що престижно мати  кошеня з “ТАКОГО  …” розплідника А тому, що Розплідник з солідною репутацією, як правило, намагається підтримувати її на високому рівні. А це означає, що він вкладає дуже багато сил, часу, енергії, знань, велика кількість засобів і професійне ставлення до питань розведення (а не розмноження !!!), на гідне і правильне утримання тварин, придбання кращих представників породи, своєчасне ветеринарне обслуговування , в відмінне вирощування кошенят, в догляд за тваринами і виховання нового покоління і в багато чого іншого, щоб кошенята не тільки сподобалися майбутньому власнику і були здорові, а й гідно представляли свою породу. Ви можете запитати про гарантії …. Гарантію на майбутню “зірковість”, а також гарантію на здоров’я кошеня в майбутньому, може дати тільки Господь (ми навіть самі собі не можемо дати гарантію на завтрашнє здоров’я, якщо сьогодні воно є) … На цій Землі ніхто ні від ЧОГО не застрахований … Солідний Розплідник може тільки бути гарантом відсутності економії на здоров’ї тварин, гарантом професійного та порядного ставлення і до кошенят, і до своєї справи, і до людей ….

ОТЖЕ ….. продовжуємо ….

Говорячи про вартість кошеняти, за інших рівних умов, треба розуміти, що від одних і тих же батьків, в одному і тому ж посліді, можуть з’явитися на світ кошенята РІЗНІ за своєю якістю, крупності, вираженості породних рис, якості вовни і пр.пр , тому кожен кошеня оцінюється індивідуально і різниця в ціні може бути ДУЖЕ значною. Крім того, бувають різні за крупності кошеня в одному і тому ж розпліднику, і найменший кошеня у великому посліді, може бути краще найкрупнішого кошеня в іншому. З цієї причини я не називаю певної середньої суми, її просто немає, Все дуже індивідуально!

Я дуже часто стикаюся з помилкою про те, що, якщо  кошеня не буде використаний в розведенні, т.е купується для дому та сім’ї, то він повинен коштувати дешево, а в іншому нічим не відрізнятися від дорогих. ..

Дуже важливо розуміти, що під кастрацію можуть продаватися тварини не тільки ПЕТ класу, але і ШОУ класу І вартість ШОУ -кастрата може значно відрізнятися від вартості ПЕТ -кастрата ..

Висновок дуже простий: висококласне породиста тварина не може коштувати дешего, незалежно від Ваших планів на його майбунє!

Існує золоте правило:

“Кожен заводчик сам знає скільки коштує його кошеня”,

Простіше кажучи, називаючи ціну, заводчик оцінює якої якості ЙОГО кошеня: його гаданий клас (Шоу, Пет, Брид), який він крупності, якого він типу (вираженість породних рис), а також яка його генетика і скільки праці та коштів вкладено в його народження і вирощування.

Природно, при цьому заводчик повинен бути професіоналом у своїй справі, знати стандарти своєї породи, реально оцінювати достоїнства і недоліки своїх тварин, щоб мати можливість реально оцінити кошеня.

Тільки ретельне планування в’язок, копіткий підбір кращих виробників, уважне вивчення родоводів, вивчення достоїнств і недоліків, сполучуваності та підбір генетичних ліній, правильне харчування і утримання тварин – все це запорука майбутнього здоров’я і краси Вашого вихованця

З чого ж складається ціна на кошеня:

Племінна якість

Умовно поділяють три класи:

– Шоу клас – найбільш повно відповідає стандарту породи (кошенята шоу-класу в одному посліді також можуть відрізнятися за ціною, залежно від того, наскільки виражені породні ознаки у кожного з них)

– Брид клас (тільки для кішок) – тварина має незначні відхилення від міжнародних стандартів (наприклад, в забарвленні або у вираженості породних рис), але здатне давати чудове потомство шоу-якості.

– Пет клас – тварина не призначене для подальшого розведення та участі у виставковій кар’єрі через невідповідність стандартам породи або через видимих ​​дефектів.

У 2-3-х місячному віці поділ на класи дуже умовно і може бути тільки приблизною.

У цьому віці можна говорити тільки про відсутність явних і видимих ​​недоліків, які дозволять кошеня “з браком” віднести відразу до класу ПЕТ. Що стосовно ШОУ класу, то віднесення тварини до цієї категорії може зробити тільки експерт на ліцензованої виставці, а заводчик може тільки підтвердити відсутність недоліків, мати документ про проведення актіровкі в клубі, і в цьому віці говорити тільки про перспективність кошеня.

Звичайно ж, бажано для себе вибирати КРАЩЕ, навіть, якщо Ви купуєте кошеня виключно для дому, щоб потім мати можливість багато років милуватися красивим, з вираженими породними рисами твариною, яка може гідно представляти породу у Вашому домі.

Домашнього улюбленця (тварина тільки для будинку) МОЖЕ БУТИ КОТЕНОК БУДЬ З ТРЬОХ КЛАСІВ і Тільки Вам вирішувати якої якості тварина Ви хочете бачити у себе вдома

Отримання кота Шоу-класу велика праця заводчика. Багато професіоналізму, сил і засобів йде на те, щоб правильно підібрати пари виробників для розплідників. Купуються КРАЩІ представники породи, генетичні лінії ретельно підбираються і вивозяться з Кращих Розплідників Світу. Як правило, в хорошому розплідник, де всі тварини ретельно і професійно підібрані один до одного по генетичним лініях, з прогнозованим якістю народження кошенят, рідко народжуються тварини Пет класу. Але навіть у рамках Шоу класу кошенята одного посліду можуть мати різну вартість, т.к вони відрізняються один від одного крупністю, тяжкістю кістяка, вираженістю породних рис.

Тому вартість кожного кошеня своя, а орінтіровочно можна говорити тільки про ціну середнього кошеня.

Якщо ви вирішуєте купити собі тварину Pet-класу, завжди уточнюйте, з яких причин воно було віднесено саме до цього класу.

Недоліки можуть бути різні. Деякі з них (довжина вовни, спрощення типу, малі розміри) – не так важливі для здоров’я Вашого улюбленця. Інші ж можуть бути серйозними (відхилення, викликані мутаціями генів) – вони можуть надалі відбитися на розвитку і здоров’я кошеняти

Окрас

Кошенята хорошої якості забарвлення, в хорошому типі – це кропітка праця заводчика по правильному підбору пар Виробників і везіння одночасно.

Родовід

Навіть, якщо Ви купуєте кошеня тільки для Душі, звертайте увагу на наявність у нього документа, виданим авторитетним Клубом, це збереже Вас від придбання кошеня просто схожого на Британця або Девон Рекса.

НЕ БУВАЄ породистих тварин БЕЗ ДОКУМЕНТІВ!

НАЯВНІСТЬ ДОКУМЕНТІВ У КОШЕНЯ, підтверджує його ПОХОДЖЕННЯ, а НЕ збільшується його вартість!

Умови утримання та годівлі

Кошеня – це маленький котячий дитина і, як і для будь-якого малюка, величезне значення, для його майбутнього стану здоров’я і психіки, грає умови утримання його і його мами. Тоб то, як і для будь-якого малюка, закладка його майбутнього здоров’я відбувається ще до його народження. Здоров’я батьків кошеня (відсутність хронічних захворювань і носійство різних інфекцій), а також дотримання правил, прийнятих Всесвітньою організацією: народження кошенят у кішки не повинно бути частіше, ніж 1 раз в 7-8 місяців

Нерідко невиправдано низька ціна буває у тих продавців, у яких розведення породи перетворюється на конвеєр і низькосортний бізнес, де поняття про ветеринарний обслуговуванні, турботі про здоров’я виробників, їх підборі та якості потомства не розглядається, а йдеться лише про кількість кошенят (збільшення числа пологів у кішки) і зниження “собівартості” кожного кошеня (дешеві корми, відсутність ветеринарного контролю за здоров’ям і ветеринарного супроводу, економія на засобах по догляду та ін …).

Думаю, кожен розуміє, що при такому підході мова не може йти і про повноцінний, якісному харчуванні і змісті, якого потребує вагітна (або годуюча кішка і її кошеня). І яке здоров’я отримає кошеня, як він буде харчуватися, який імунітет придбає і чи буде щеплений взагалі, якщо займатися зменшенням його собівартості … ???

Також велике значення в перші місяці життя кошеня грає ПСИХОЛОГІЧНИЙ КЛІМАТ У розпліднику (Тут мається на увазі не тільки відсутність клітин, котячого запаху, чистота !, що дуже важливо, якщо Ви хочете мати акуратного члена сім’ї, але і привчання до рукам, необхідна для кошенят ласка і турбота, що виходить від людини.

Продажем кошенят зараз займаються дуже багато, деякі вважають, що це виключно збільшення поголів’я кішок і роблять з цього невигадливий бізнес, тому якісне, породиста тварина знайти складно і воно не може коштувати дешево !!!

Настійно рекомендую всім приймати рішення про придбання вподобаного кошеня ТІЛЬКИ в будинку у заводчика, де Ви зможете оцінити в яких умовах живуть тварини і, якщо Ви бачите численні клітини, бруд і стійкий котячий запах … Те задумайтеся …. чи варто купувати кошеня саме тут …

Здоров’я кошеня (це найголовніше)

Здоровий кошеня повинен бути активним, грайливим, цікавим, очі ясні, вушні раковини чисті, вгодованим, шерсть чиста, здорова, шкірний покрив без залисин, корок, лупи і паразитів; задній прохід рожевий, без почервонінь; кошеня нормально рухається, застрибує на поверхні і зістрибує з них без проблем. Здоров’я кошеня також залежить від здоров’я його батьків і оточуючих тварин!

Уважно розгляньте тварин в будинку: Ви повинні відзначити їх здоровий вигляд і доглянутість.

І, якщо Ви купуєте чистопородну тварину, то обоє батьків кошеня повинні належати до породи Девон Рекс.

Дуже рекомендую забирати вподобаного кошеня в свій будинок тільки повністю щепленим і привченим до акуратності!

Кошеня може бути правильно щеплений тільки до 3-му місячного віку, а привчений до акуратності тільки в чистому будинку!

Ви обираєте СОБІ ЧЛЕНА СІМ’Ї НА 18-20 РОКІВ !!!

Поставтеся до цього вибору серйозно!

НЕ ШУКАЙТЕ низьку ціну!

ШУКАЙТЕ ВИСОКУ ЯКІСТЬ ПОРОДИ ТА ЗДОРОВ’Я !!!

Бажаємо Вам вдалий вибір вихованця!